Španělsko

Rejstřík pojmů a názvů

Levanta

je název pro rozsáhlou oblast Blízkého východu (nepříliš přesný geograficky i historicky), na jihu vymezená pohořím Taurus, na západě ohraničená středomořským pobřežím , na jihu arabskou pouští a na východě horní Mezopotámií. V širším významu může být Levanta název pro všechny středomořské oblasti na východ od Itálie, především pak pobřežní oblasti. V užším smyslu je Levanta výrazem pro oblasti dnešních států Izrael, Palestinská autonomie, Libanon, Jordánska a Sýrie. V dobách, kdy se obchod mezi západní Evropou nezýval levantský, označovala se za Levantu i pobřežní města Egypta, Řecka a Anatólie.

Ayuntamiento

správa obce, skládá se ze starosty (alcalde), jeho příručích (tenientes) a radních (regidores). Podle počtu obyvatel má 5-33 členů, kteří jsou voleni na 4 roky a polovina z nich je obnovena vždy po dvou letech.

Tip: Dovolená Španělsko.
Zahraniční zájezdy.
Výhodné Provident půjčky vyřeší Vaše finanční problémy. Skvělím řešením je Home Credit půjčka. Americká hypotéka, Hledáte profesionální autoškolu v Praze? Zkuste V.I.P. autoškola Praha, které je vybavena moderními auty. Oblékněte si hip hop oblečení, stylové kalhoty, boty, tepláky. Krutý Hadry, to je fakt husté oblečení. Ceny oblečení již od 250Kč. Vaše zdraví.

jinde:
stránka:
Poznejte Španělsko - spanelsko.poznejte.cz - webdesign Ošklivý sup