Španělsko

Valencie

„Perla Levantu“ nebo také „Království pomerančů“ je přeneseně nazýván úzký pruh země na východě Španělska – Valencie.

Ročně tato oblast se členitým pobřežím lemovaným kopci a vnitrozemskou oblastí huerta přiláká více než 5 milionů návštěvníků. Milovníci pláží míří na pobřeží Costa Blanca do letovisek Dénia, Xábia a Calp nebo objevují dynamicky se rozrůstající španělskou pobřežní rovinu s horským hřebenem Costa del Azahar, nadšence historie a architektury láká především samotné hlavní město Valencie svými barokními a renesančními památkami. Na horské turisty zase čekají nádherné trasy v pohoří El Maestrazgo ve stejnojmenném kraji.

Valencie se svými obyvateli je podobná a zároveň jiná než ostatní části Španělska. Po pět století byla pod muslimskou nadvládou, ale její křesťanská historie je silně ovlivněna severním sousedem - Katalánskem. Valencijský jazyk se od katalánštiny příliš neliší, lidé ve Valencii jsou však otevřenější a temperamentnější, což se projevuje zejména v místních fiestách. Valencie je známá svým nočním životem, divokým jarním festivalem Las Fallas s velkolepými ohňostroji, červencovými oslavami Feria de Julio a obyvatelé městečka Buñol jej proslavili „válkou zralými rajčaty“ konanou každoročně poslední středu v srpnu. Takoví jsou místní lidé… V letoviscích Alicante, Benidom a Torrevieja se můžete vydat na nekonečný tah místními bary a diskotékami. Naprosto jiný svět je však ve vnitrozemí. Zdejší městečka a vesnice si stále udržují španělský ráz, vnitrozemská oblast huerta se považuje za jednu z nejúrodnějších v Evropě. Najdete tu rozsáhlé sady pomerančovníků, citrónovníků a broskvoní, rýžová pole i obrovský palmový háj v Elx.

Tip: Dovolená Španělsko.
Zahraniční zájezdy.
Výhodné Provident půjčky vyřeší Vaše finanční problémy. Skvělím řešením je Home Credit půjčka. Americká hypotéka, Hledáte profesionální autoškolu v Praze? Zkuste V.I.P. autoškola Praha, které je vybavena moderními auty. Oblékněte si hip hop oblečení, stylové kalhoty, boty, tepláky. Krutý Hadry, to je fakt husté oblečení. Ceny oblečení již od 250Kč. Vaše zdraví.

jinde:
stránka:
Poznejte Španělsko - spanelsko.poznejte.cz - webdesign Ošklivý sup