Španělsko

Costa Blanca

Pobřeží Costa Blanca (Bílé pobřeží), které leží mezi Valencií a Alacantem, patří k nejnavštěvovanějším místům v Evropě. Toužíte-li po skvělých plážích, rušné zábavě, nočním životě a všudypřítomném davu lidí, pak je toto místo pro vás jako stvořené. Naštěstí si některá letoviska i přes své výškové budovy zachovala původní historická centra a díky přírodním rezervacím i téměř nedotčenou přírodu.

Pohled na město Calpe směrem k moři

Město Calpe

Znak města Calpe

Takovým místem je přímořské Calpe (valencijsky Calp), nad kterým ční svými 332 metry nad mořskou hladinu Peñon de Ifach podobně jako Gibraltarská skála. Podél útesu se na jižním pobřeží zátoky za Playa Arenal rozkládá historické centrum a kolem severní Playa Levante je soustředěna moderní zástavba. Na Peñon de Ifach lze podniknout poměrně namáhavý výstup, který začíná u Aura de Naturelaza (Přírodovědné středisko), na vrcholku skály jste odměněni nádherným výhledem na moře i blízkou pevninu a po celkové 2,5 hodinové túře se opět ocitnete na úpatí.

Mapa Denia v Google maps

Další střediska v oblasti Costa Blanco

Mezi nejnavštěvovanější turistická centra v této oblasti patří města Denia, Xábia a Alicante.

Jižně od Valencie leží město Alicante, které v posledních letech patří k nejrychleji rostoucím velkoměstům v zemi a stalo se tak druhým největším ve valencijském regionu. Zdejší ekonomika je založena především na turistickém ruchu. a rybolovu. Z přístavu vyplouvají trajekty do Alžírska a na Baleárské ostrovy, devět kilometrů od města bylo vybudováno mezinárodní letiště. V Alicante se snadno zorientujete. Rovnoběžně s přístavem vede palmami a kavárnami lemovaná promenáda Paseo Explanada de España. Projděte se tudy kolem přístavu k Lonja del Pescado, postavenému počátkem 20. století v novomudéjarském slohu modernista a donedávna používaném jako rybí trh. Dnes se zde konají krátkodobé výstavy. Výtahem pak můžete vyjet na pevnost Castillo de Santa Bárbara, původně vybudovanou Kartaginci. Nejstarší středověké stavby najdete u horní stanice výtahu, na půl cesty dolů domy ze 16. století a 17. století zastupuje nejnižší úroveň. Z tvrze se vám nabízí nádherný panoramatický výhled na město, zatímco uvnitř se seznámíte se stálou výstavou současného španělského sochařství. V klenuté výstavní síni je expozice k historii místního hradu. Pod hradem ve starém městě je působivé Ayuntamiento (Magistrát) z 18. století s nádhernou barokní fasádou. Za zmínku stojí ještě gotický kostel Iglesia de Santa Maria se zdobným pozlaceným oltářem a městská galerie MUBAG (Museo de Bellas Artes Gravina).

Ubytování

Camping Levante - campinglevante@teleline.es , Avenida de la Marina, situovaný kousek od Playa Levante

Pensión Centrica - mipiffet@telefonica.net , Plaza de Ifach 5, přívětivý penzion nedaleko Avenida Gabriel Miró

Hotel Bahia www.bahiacalpehotel.com , Avenida del Valencia 24, blízko na pláž i docentra, bezdrátové internetové připojení

Tip: Dovolená Španělsko.
Zahraniční zájezdy.
Výhodné Provident půjčky vyřeší Vaše finanční problémy. Skvělím řešením je Home Credit půjčka. Americká hypotéka, Hledáte profesionální autoškolu v Praze? Zkuste V.I.P. autoškola Praha, které je vybavena moderními auty. Oblékněte si hip hop oblečení, stylové kalhoty, boty, tepláky. Krutý Hadry, to je fakt husté oblečení. Ceny oblečení již od 250Kč. Vaše zdraví.

Turistické informace

Hlavní turistická kancelář se nachází v historickém centru na Plaza del Mosquit
www.calpe.es

Festivaly a zvláštní události

Fiesta de Sant Joan - 24. června, pálení obřích karikatur za doprovodu četných ohňostrojů

Zajímavosti

MARQ - (Museo Arqueológico Provincial), Plaza Doctor Gómez Ulla nabízí hypermoderní expozici

V Museu de Fogueres, Rambal de Méndez Núñez 29, je skvělá audiovizuální prezentace o svátku Fiesta de Sant Joan

Ulička v historické části Calpe

Ulička v historické části Calpe

Pohled na Calpe a jeho pláže s hotely z Peñon de Ifach

Pohled na Calpe a jeho pláže s hotely z Peñon de Ifach

jinde:
stránka:
Poznejte Španělsko - spanelsko.poznejte.cz - webdesign Ošklivý sup